Windows 7 Klasör ve Dosya Şifreleme Nasıl Yapılır?

Windows 7 bilgisayarınızda program kullanmadan özel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için dosya şifrelemek istiyorsanız, programsız nasıl dosya şifreleyeceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Klasör Güvenliği

Ortak kullanılan bir bilgisayara sahipseniz dosya ve klasörlerinizin başkaları tarafından görüntülenmemesini isteyebilirsiniz. Hali hazırda çeşitli programlar ile dosya ve klasörlerinizi şifreleyebileceğiniz gibi Windows 7 üzerinde bulunan ayarlarla da bu işlemi yapabilirsiniz. Üstelik son derece basit olan bu uygulama ile dosyalarınızın güvende kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

EFS yani Şifreleme Dosya Sistemi bilgilerin sabit disk üzerinde şifrelenmiş halde korunmasını sağlamaktadır. Windows 7 ile hali hazırda sunulan bu özellik bilgilerin güvenliğinin artırılmasını sağlar. Dosya ve klasörlerinizi şifrelemek için şifrelemek istediğiniz dosyaya sağ tıklayın Özellikler bölümüne girin. Açılan ekranda Genel > Gelişmiş yolunu izleyin ve Veriyi Korumak için İçeriği Şifrele onay kutusunu işaretleyin. Tamam butonuna bastıktan sonra tekrar Onay verin ve şifreleme işlemini tamamlayın.

windows-dosya-ve-klasor-sifreleme-nasil-yapilir-

Şifrelemeyi kapatmak ya da klasöre erişmek için şifrelemeyi iptal etmek istediğiniz klasöre sağ tıklayıp Özellikler > Genel > Gelişmiş yolunu izleyin. Burada Veriyi Korumak için İçeriği Şifrele onay kutucuğunda tik işaretini kaldırıp Tamam > Tamam diyerek işlemi tamamlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Klasör ve Dosya Şifreleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.