Windows 7 Ürün Anahtarı Bulma

Windows 7 bilgisayarlarda ürün anahtarınızı nasıl bulacağınızı öğrenin. İşte Windows 7’de ürün anahtarını bulmanın en kolay yolu.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

Windows işletim sistemi üzerinde ürün anahtarı ( PID ) bilgilerine ulaşabilmek için bazı kısayolları kullanmanız gerekir. Genellikle iyi düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olan kullanıcılar için Windows Ürün Anahtarına ulaşmak zor olmasa da yeni Windows 7 kullanıcıları için zaman alıcı bir sorun olabilir. Aşağıda sizler için hazırladığımız bilgilerde Windows 7 Ürün Anahtarı bulma konusunda bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarınız üzerinde ürün anahtarına ulaşmak için Windows tuşu ile birlikte Pause tuşuna basın. Ürün kimliğiniz yani Ürün Anahtarı açılan ekranda Windows Etkinleştirme bölümünün altında yer alan Ürün Kimliği öğesinin sol kısmında bulunmaktadır. 20 haneli bir numara olan ürün kimliği, etkinleştirme için kullanılan anahtardır.

windows 7 ürün anahtarı

İkinci bir yöntemde Ürün Anahtarına ulaşmak için Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem yolunu izleyin. Açılan ekranda Sistem kısmına çift tıklayarak Windows Etkinleştirme bölümünün altında bulunan Ürün Anahtarınıza ulaşabilirsiniz. Hemen, hemen tüm Windows sürümlerinde benzer uygulamayı kullanarak ürün anahtarınızı bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Ürün Anahtarı Bulma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.