Windows 7 ve Windows 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Windows 7 ve Windows 8 bilgisayarlarınızda ekran görüntülerini nasıl alıp ve nasıl kaydeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Görüntüsü Kaydetme

Beğendiğiniz bir internet sayfasını, görseli ya da herhangi bir metni kaydetmek istediğinizde Windows 7 ve 8 üzerinde bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Windows kullanıcıları için birkaç tuş kombinasyonu ile ekran görüntüsü kaydedilirken Paint üzerinde görüntüler biçimlendirilebilmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı ise sayfada belirlediğiniz alanların kaydedilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Windows 7 üzerinde ekran görüntüsü alma ya da kaydetme için görüntüyü almak istediğiniz sayfayı açın. Daha sonra klavyeniz üzerinde Alt + Print Screen tuşlarına basın. Print Screen klavye üzerinde sağ üst tarafta Prt Sc olarak görünüyor olabilir.

print screen - prt scn

Not: Alt tuşuna basmadan Print Screen tuşuna bastığınızda işlem yapılan pencere yerine masaüstünün tamamını ekran görüntüsünü almış olursunuz..

Ekran görüntüsü aldıktan sonra Paint programına Ctrl + V kombinasyonunu kullanarak ekran görüntüsü kaydedebilir, istediğiniz düzenlemelerden sonra dosya olarak masaüstünüze gönderebilirsiniz.

Windows 8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

windows 8 ekran kaydetme

Windows 8 üzerinde ekran görüntüsü almak ya da kaydetmek istiyorsanız Windows Logo tuşuyla birlikte Print Screen tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Ekranı kopyaladığınızda ilgili görsele Resimler > Ekran Resimleri klasöründen ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yol ise Windows 7’deki gibi Alt + Prt Scn tuş kombinasyonunu kullanmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 ve Windows 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.