Windows 7’de Başlangıçta Çalışan Programları Açma ve Kapatma (Resimli Anlatım)

Windows 7 bilgisayarınızda başlangıçta çalışan programlar bilgisayarınızın daha geç bir şekilde açılmasını sağlar. Bilgisayarınızın hızlı açılması için başlangıçta çalışan programları sonlandırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Başlangıç Programlarını Sonlandırın ve Açma

Windows üzerinde yüklediğiniz pek çok uygulama ve program, bilgisayarın açılışıyla birlikte çalışmaya başlayacak, hem açılış süresi artıracak hem de bilgisayarın daha fazla yavaşlamasına neden olacaktır. Özellikle kimi zaman çekilmez hale gelen kasma – donma sorunlarında başlangıçta çalışan programların büyük etkisi bulunur. Aşağıda Windows 7 üzerinde başlangıçta çalışan programları nasıl sonlandıracağınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 açılışında çalışan programları açmak ya da kapatmak istiyorsanız birkaç adımda bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle Başlata basın ve açılan ekrana “msconfig” yazarak enterlayın. Açılan ekranda Sistem Yapılandırma Konsoluna ulaşacaksınız. Burada Başlangıç sekmesine tıkladığınızda Windows açılışında çalışan programlara ilişkin bir listeye ulaşabilirsiniz.

başlangıçta çalışan programlar

Çalışmasını istemediğiniz programların yanında yer alan tik işaretlerini kaldırdığınızda bu programlar yeni açılışta çalışmayacak ve yalnızca kullanıcı tarafından açılacaktır. Apply ya da Uygula butonuna bastığınızda Windows tüm ayarları yapılandırmak ve kaydetmek için Windows’u yeniden başlatacaktır. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda belirlediğiniz tüm ayarlar geçerli olacaktır.

başlangıçta çalışan programları kapatma

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7’de Başlangıçta Çalışan Programları Açma ve Kapatma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.