Windows 7’de İsimsiz Gizli Klasör Oluşturma (Resimli Anlatım)

Windows 7’de kimsenin görmesini istediğiniz ve başkalarından gizlemek istediğiniz dosya ve klasörler var ise isimsiz gizli dosyalar oluşturarak saklayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma

Önemli belgelerinizi ya da diğer kişilerin görmesini istemediğiniz verileri bilgisayarınızda gizlemek ve bir klasör altında tutmak istiyorsanız isimsiz gizli klasör oluşturarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle ortak kullanıma açık bilgisayarlarda bilgilerin pek çok kişi ile paylaşılması kullanıcılar açısından rahatsız edici bir durum olabilir. Aşağıda gizli klasör oluşturma hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Adım Adım İsimsiz Gizli Oluşturma

Windows 7 masaüstü ekranında resimde görebileceğiniz gibi yeni bir klasör oluşturun.

windows 7 gizli klasör oluşturma 1

Oluşturduğunuz klasör üzerine sağ tıklayıp Özellikler sekmesine tıklayın. Açılan ekranda Özelleştir butonuna tıkladıktan sonra en altta yer alan Klasör Simgesini Değiştir seçeneğine girin. Açılan simgeler içerisinde ilerleyin ve resimde olduğu gibi boşluk şeklinde görünen simgeyi seçin.

windows 7 gizli klasör oluşturma 2

Bu işlemi tamamladığınızda klasör aşağıda ki görselde de görebileceğiniz şekilde olacaktır.

windows 7 gizli klasör oluşturma 3

Tekrar masaüstüne dönüp Başlat butonuna basın ve arama kutusuna Karakter Eşlem yazarak enter’a basın. İlgili menüde karakterler arasında boşluk olan seçeneği seçin ve kopyalayın.

windows 7 gizli klasör oluşturma 4

Sonraki adımda oluşturduğunuz klasöre tıklayarak seçmiş olduğunuz boşluk karakterini isim alanına yapıştırın. Tekrar klasör üzerine sağ tıklayıp Özellikler > Görünüm alanında Gizli kutucuğunu seçin ve işlemi tamamlayın.

windows 7 gizli klasör oluşturma 5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7’de İsimsiz Gizli Klasör Oluşturma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.