Windows 7’de Zamanlanmış Görev Ekleme

Windows 7’de yapılması gereken işleri zamanlayarak istediğiniz zaman gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Görev Zamanlama

Windows 7 işletim sistemi üzerinde Zamanlanmış Görev Ekleme ya da yeni Görev Zamanlama işlemini yapabilmek için yönetici erişiminiz olması gerekir. Yalnızca kullanıcı hesabına sahip olduğunuz bir bilgisayarda yapacağınız tüm değişiklikler kullanıcı hesabı ile sınırlı olacaktır. Windows 7 Görev Zamanlama ile düzenli olarak kullandığınız bir programın belirlediğiniz zaman diliminde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Programlarda ya da diğer uygulamalarda kullanacağınız Görev Zamanlayıcı Sihirbazı ile belirlediğiniz zaman aralığında dilediğiniz programın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin mali bir program üzerinde çalışıyorsanız belirlediğiniz bir günde programı çalıştırarak işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

windows 7 görev zamanlama

Görev Zamanlayıcıyı çalıştırmak için Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar yolunu izleyin. Açılan ekranda Görev Zamanlayıcıya tıklayın ve Eylem menüsünde bulunan Temel Görev Oluştur butonuna basın. Burada gerekli bilgileri ( görev adı, detay vb) doldurduktan sonra takvime göre (gün, hafta, ay), yinelenen olaylara göre ( bilgisayar açılışı, oturum açılışı) ya da belirli bir güne göre zamanlama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7’de Zamanlanmış Görev Ekleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.