Windows 8 – 8.1 Açılış Parolası Nasıl Kaldırılır? (Resimli Anlatım)

Windows 8 veya Windows 8.1 bilgisayarlarınızda ilk açılışta sorulan parolayı iptal ederek kaldırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Açılış Parolası

Windows 8 ve devam sürümü olan 8.1’de kullanıcılara sunulan en önemli yenilik Metro arayüzde bulunan mağaza gibi hizmetlerin Hotmail, Outlook ve Windows Live gibi hesaplar aracılığıyla kullanılabilmesidir. Kullanıcılar bu özelliklere erişmek ve mağaza hizmetlerinden faydalanmak için Microsoft tarafından sunulan hesaplarda birine sahip olmak zorunda. Pek çok kullanıcı açısından bir yenilik olarak görülse de şifre girmekten sıkılanlar için açılış parolasını kaldırmanın bir yolu bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Her hizmete erişmeye çalıştığınızda şifre girmekten sıkıldıysanız ya da güvenlik sizin için o kadar da önemli bir konu değil ise parola girme zorunluluğunu ortadan kaldırarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bilgisayarınızı açın ve şifreniz ile giriş yapın. Windows + X tuş kombinasyonunu kullanarak Komut İstemi seçeneğine tıklayın.

windows komut istemi

Açılan siyah ekran üzerine control userpassword2 yazın ve enter’a basın. Çıkan pencere üzerinde Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak için Bir Ad ve Parola Girmelidir yazan kutucukta yer alan tik işaretini kaldırın ve Tamam butonuna basarak pencereyi kapatın.

açılış parolası kaldırma

Görselde de görebileceğiniz gibi son form üzerinde şifrenizi son kez girerek her açılışta şifre girme zorunluluğunu kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Açılış Parolası Nasıl Kaldırılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.