Windows 8 – 8.1 Çalıştır Komutunu Açma

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarlarınızda çalıştır komutunu bulamıyorsanız aşağıdaki gibi çalıştır komutunu çalıştırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Çalıştır Komutu

Windows 7’den önce Başlat menüsü aracılığıyla ulaştığımız Çalıştır komutu, Windows 7 ile birlikte bu menüden kaldırılmıştı. Windows 8 ve RT sürümlerinde de Başlangıç menüsünde yer almayan Çalıştır komutu, varsayılan olarak arama penceresi üzerinde bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çalıştır komutuna daha hızlı ulaşmak için Başlangıç arayüzüne ekleyebilir ya da doğrudan arama penceresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Windows 8 ve 8.1 üzerinde varsayılan olarak yer alan ancak başlangıç menüsünde bulunmayan çalıştır komutu, tüm uygulamalar sekmesi üzerinde kullanıcılara sunulmaktadır.

windows 8 çalıştır

Çalıştır komutuna ulaşmak ve açmak için ekranın sağ alt köşesine fare imlecini götürün ve Arama penceresine tıklayın. Açılan ekrana Çalıştır yazdıktan sonra Uygulamalar sekmesi altında Çalıştır komutuna ulaşabilirsiniz.

Çalıştır öğesini sık kullanıyor ve her kullanımda aynı yolu izlemek istemiyorsanız arama penceresinde çalıştır komutunu bulduktan sonra sağ tıklayarak Başlangıç arayüzüne ekleyebilir dilediğiniz an kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Not: Dokunmatik ekranlarda ekranın sağ tarafından içe doğru çekerek arama penceresine ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Çalıştır Komutunu Açma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.