Windows 8 – 8.1 Kilit Ekranına Fotoğraf Ekleme ve Özelleştirme

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarınızın kilit ekranını özelleştirmek ve kilit ekranına istediğiniz fotoğrafları eklemek istiyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Kilit Ekranı Özelleştirme

Önceki Windows sürümlerinde ekran koruyucu ya da yine kilit ekranı olarak tanımlanan bu arayüz, bilgisayarınızı bir süre kullanmadığınızda ya da oturumu geçici olarak kapattığınızda karşınıza çıkan ekrandır. Bu ekrana dilediğiniz fotoğrafı ekleyebileceğiniz gibi uygulamalara ilişkin güncellemeleri içeren bilgi ekranını koyabilir ya da uygulama bilgilerini gösterebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 üzerinde kilit ekranına bir fotoğraf eklemek istiyorsanız Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yolunu izleyin. Açılan ekranda Bilgisayar ve Cihazlar > Kilit Ekranı seçeneklerini açın.

Kilit ekranınızda bir fotoğraf olmasını istiyorsanız Gözat seçeneğini kullanarak bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Ancak slayt gösterisi görmek istiyorsanız Kilit Ekranında Slayt Gösterisi Oynat butonunu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

kilit ekranı özelleştirme

Kilit ekranında uygulamalara ilişkin güncellemelerin yer almasını istiyorsanız Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yolunu izleyin.

Bilgisayar ve Cihazlar > Kilit Ekranı > Kilit Ekranı Uygulamaları seçeneklerini kullanarak dilediğiniz uygulamaları bu alana taşıyabilirsiniz.

Kilit ekranında uygulama bilgilerini görmek istiyorsanız Ayrıntılı Durumu Görüntülenecek Olan Uygulamayı Seçin butonunu kullanarak uygulama bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Kilit Ekranına Fotoğraf Ekleme ve Özelleştirme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.