Windows 8 – 8.1 Mağazada Oturum Açılmıyor Sorununa Çözüm

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarınızda Windows Mağaza’da oturum açarken sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerine göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Mağaza Bağlantı Sorunu

Windows 8 ve 8.1 sürümlerinde ilk kez işletim sistemi ile birlikte sunulan Windows Mağaza, Başlangıç üzerinde uygulamalara erişmeniz için sunulan yeni bir özelliktir. Windows mağaza üzerinde oyundan, programlara, sosyal ağlardan pek çok konuya kadar uygulama arşivine erişebilir, ücretli ve ücretsiz seçenekler arasında dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Mağaza Oturum Açma Sorunu

Windows Başlangıç ekranında Mağaza uygulamasına giriş yapmaya çalıştığınızda oturum açma sorunu ile karşılaşıyorsanız Uygulama Sorun Gidericisi ile sorunu gidermeye çalışabilirsiniz. Uygulama Sorun Gidericisi, Windows üzerinde oluşan sorunlarla birlikte Mağaza uygulamasında oluşabilecek bazı problemleri gidermektedir. Ancak sorununuz mağazaya giriş yaptıktan sonra oturum açamama üzerine ise aşağıda ki önerilere göz atabilirsiniz.

windows 8 mağaza sorunu

Mağazaya giriş yaptıktan sonra oturum açma bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek tekrar giriş yapmayı deneyin. Bilgiler doğru olmasına rağmen giriş yapamıyorsanız parola sıfırlamaya yönelmelisiniz. Bunun için Parola Sıfırlama Microsoft hesabınıza giriş yapmak üzere Outlook arayüzüne yönelin. Burada Parola Sıfırlama seçeneğini seçtikten sonra sorununuzla eşleşen seçeneği seçin. İlgili yönergeleri uygulayarak parolanızı sıfırlayın.

İlk uygulamadan sonuç alamamanız durumunda Arama penceresine girin ve sırasıyla Çalıştır yazarak Çalıştır komutunu açın. Komut ekranına wsreset.exe yazın açılan ekranda Tamam butonuna dokunarak işlemi tamamlayın.

Windows 8 ve Windows 8.1 İndirme Linkleri

Windows 8
Yeni Windows İşletim Sistemi
Windows 8.1
Türkçe Ücretsiz Windows 8.1 Final Sürümü
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Mağazada Oturum Açılmıyor Sorununa Çözüm İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.