Windows 8 – 8.1 Masaüstü Gelmiyor, Açılışta Masaüstü Otomatik Nasıl Gelir?

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızda açılışta otomatik olarak masaüstü gelsin istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Başlangıçta Masaüstü Açılışı

Windows 8 ile birlikte sunulan Metro arayüz kullanım açısından büyük kolaylıklar sağlasa da eski arayüze alışan kullanıcılar için sıkıntı verebiliyor. Bilgisayar açılışında doğrudan masaüstüne ulaşmak ve Başlangıç sekmesi ile uğraşmamak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda Windows 8 – 8.1 masaüstü ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8’i kullanmaya başladınız fakat Başlangıç arayüzüne alışamadınız mı? Doğrudan bilgisayar açılışında masaüstünün gelmesini istiyorsanız aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

windows 8 masaüstü ayarları

Öncelikle Başlangıç menüsünden Windows 8 masaüstüne geçiş yapın. Görev çubuğu üzerine sağ tıklayıp Özelliklere girin.

windows 8 başlangıç ayarları

Açılan ekranda Gezinti sekmesine tıkladıktan sonra “Oturum Açtığımda veya Bir Ekrandaki Tüm Uygulamaları Kapattığımda Başlangıç Yerine Masaüstüne Git” yazılı iletişim kutusuna tik atıp Tamam butonuna basarak çıkış yapın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Windows 8 açılış logosundan sonra Başlangıç sekmesi yerine Masaüstü ekranı sizi karşılayacaktır. Dilerseniz tekrar Başlangıç sekmesini aynı yolu kullanarak aktif edebilirsiniz.

Not: Bu ayar ile tüm geçiş ekranları da dahil olmak üzere Başlangıç sekmesini kapatmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Masaüstü Gelmiyor, Açılışta Masaüstü Otomatik Nasıl Gelir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.