Windows 8 – 8.1 Masaüstü Simgeleri Kayboldu Sorununa Çözüm

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarınızda karşınıza çıkabilecek sorunlardan birisi olan masaüstü simgelerinin kaybolması sonununu nasıl çözeceğiniz öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Masaüstü Simgeleri Kayboldu

Windows 8 kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilen bir sorun olan Masaüstü Simgeleri, Görünüm ayarları ya da zararlı yazılımlar nedeniyle kaybolabilir. Genellikle Görünüm ayarlarında yapılan değişiklikler ya da sürücü güncellemeleri sonucunda oluşan bu durumu basit birkaç adımda çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 üzerinde masaüstü simgelerinin kaybolması genellikle masaüstü öğelerini göster seçeneğinin devre dışı bırakılması nedeniyle ortaya çıkıyor.

Sorunun kaynağı bu seçenek ise ilk olarak masaüstünde sağ tıklayın ve Seçenekler > Görünüm yolunu izleyin. Açılan ekranda Masaüstü Öğelerini Göster seçeneğini aktif edin ve Tamam butonuna basarak işlemi tamamlayın.

windows 8 masaüstü simgeleri

Birinci uygulamanın sorunu çözmemesi durumunda sistem geri yükleme yaparak daha önceki geçerli bir sürüme dönebilirsiniz. Sistem Geri Yükleme yapmak için Arama kutusu üzerinde Sistem Geri Yükleme yazın ve ilgili yönergeleri uygulayarak geçerli bir tarihe geri dönüş yapın.

İkinci uygulamadan da olumlu sonuç alamamanız durumunda bilgisayarınızda bulunan bir zararlı yazılım, masaüstü öğelerine erişmenizi engelliyor olabilir. Gelişmiş bir anti-virüs program ya da Malware programları aracılığıyla sisteminizi taratmayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Masaüstü Simgeleri Kayboldu Sorununa Çözüm İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.