Windows 8 – 8.1 Recovery Yapma (Sıfırlama-Geri Yükleme)

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini recovery yapmak yani sıfırlayıp geri yüklemek istiyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Sıfırlama – Geri Yükleme

Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan Windows 8, Microsoft’un Windows 7’den sonra sunduğu en önemli sistem olarak öne çıkıyor. Zaman içerisinde yüklenen programlar ya da sürücüler nedeniyle sistemde ciddi hataların oluşması, verilerin zarar görmesine ya da Windows’un kullanılamamasına neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıda Windows 8 – 8.1 Sıfırlama – Geri Yükleme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Dosyaları Etkilemeden Windows’u Yenileme

Bilgisayarınız eskiye oranla daha düşük bir performansa sahipse ya da ciddi bir sorun ile karşılaştıysanız dosyalarınız zarar görmeden yenileme yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yolunu izleyin ve açılan ekranda Güncelleştirme ve Kurtarmaya tıklayın.

Burada seçenekler arasında Kurtarma öğesini seçtikten sonra Dosyalarınız Etkilenmeden Bilgisayarınızı Yenileyin sekmesine tıklayın ve işlemi başlatın.

windows 8 sıfırlama

Windows’u Sıfırlama – Yeniden Yükleme

Windows’u sıfırlamak için Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yolunu izleyin ve açılan ekranda Güncelleştirme ve Kurtarma bölümüne girin. Burada seçenekler arasında yer alan Kurtarma sekmesine tıkladıktan sonra Her şeyi Kaldırın ve Windows’u Yeniden Yükleyin bölümünden Başlarken’e tıklayın. Gerekli yönergeleri izleyerek işlemi tamamlayın.

Windows 8 ve Windows 8.1 İndirme Linkleri

Windows 8
Yeni Windows İşletim Sistemi
Windows 8.1
Türkçe Ücretsiz Windows 8.1 Final Sürümü
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Recovery Yapma (Sıfırlama-Geri Yükleme) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.