Windows 8 – 8.1 Renk Değiştirme

Windows 8 veya Windows 8.1 bilgisayarın en güzel kişiselleştirme özelliklerinden birisi de size özel renkler seçmenizi sağlamasıdır. Sizde bilgisayarınızın rengini değiştirmeyi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Başlangıç Ekranını Özelleştirme

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 8 – 8.1 getirdiği yenilikler ile dikkat çekmişti. Bir önceki sürüm olan Windows 7’ye oranla büyük değişikliklerin olduğu yeni sürümde en dikkat çekici yenilik ise Metro arayüz olarak öne çıkıyor. Başlangıç ekranı olarak da ifade edebileceğimiz bu alanda renkleri, kutucukları, resimleri ve pek çok kısayolu özelleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft hesabıyla oturum açtığınızda başlangıç ekranını özelleştirebilir ve yaptığınız tüm değişiklikleri profiliniz altında tutabilirsiniz. Arka plan rengini değiştirmek için öncelikle ekranı sağ kenardan içe doğru çekin ve Başlangıç’a dokunarak Başlangıç ekranına girin. Açılan sayfada Ayarlara tıklayın ve Kişiselleştir bölümüne girin.

windows 8 renk değiştirme

Kişiselleştir bölümünde istediğiniz arka plan rengini, resmini belirleyebilir dilerseniz ikonları özelleştirebilirsiniz. Üstelik tüm kısayollar hazır olarak Metro arayüz üzerinde sunulurken Kişiselleştirme alanında ilgili ayarları yapabilirsiniz.

Not: Dokunmatik ekran yerine fare kullanmanız durumunda ekranın sol alt köşesine giderek Başlangıç ekranına ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Renk Değiştirme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.