Windows 8 – 8.1 Sistem Geri Yükleme (Resimli Anlatım)

Windows 8 veya 8.1 kullanan bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarında oluşabilecek herhangi bir sorun sonucunda bilgisayarlarını eski sistem yedeğine yeniden döndürmeleri gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 ve 8.1’de Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows 8 ya da 8.1 sürümü yüklü olan bilgisayarınızda ciddi bir sorun oluştuğunda ya da yazılımsal bir problem ile karşılaştığınızda format atmadan sistem geri yükleme aracılığıyla problemi çözebilirsiniz. Microsoft’un Windows kullanıcıları için sunduğu bu özellik ile bilgisayarınızı çalışır durumda olan bir tarihe geri götürebilir yazılımsal sorunları önleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız zaman, zaman zararlı bir yazılım ya da uyuşmayan bir sürücü nedeniyle sorun yaşayıp ciddi bir hatayla karşılaşabilir. Böyle durumlarda baştan format atmak yerine sistem geri yüklemeyi kullanarak bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz. Öncelikle sistem geri yükleme paneline girebilmek için Arama Ekranına sistem geri yükleme yazın ve ayarlar bölümüne tıklayın.

windows 8 sistem geri yükleme 2

Ayarlar sekmesine tıkladığınızda sol kısımda yer alan Geri Yükleme Noktası Oluştur butonuna basın ve Geri Yükleme panelini açın.

windows 8 sistem geri yükleme 3

Karşınıza çıkan pencerede Sistem Geri Yükleme bölümüne tıkladıktan sonra ilgili adımları tamamlayıp ileri tuşuna basarak en uygun geri yükleme noktasına ulaşın.

windows 8 sistem geri yükleme 4

Aşağıda ki görselde de görebileceğiniz gibi size uygun Sistem Geri Yükleme Noktaları listelenecektir. Bu listede etkilenen programlardan diğer geri yükleme noktalarına kadar pek çok farklı seçeneğe ulaşabilirsiniz. Uygun seçeneği belirledikten sonra ileri butonuna basarak sistem geri yüklemeyi başlatın.

windows 8 sistem geri yükleme 5

Sistem Geri Yükleme işleminin kapatılamayacağını ve onarım bitene kadar bir başka işlem yapmamanız gerektiğini unutmayın.

windows 8 sistem geri yükleme 6

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Sistem Geri Yükleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.