Windows 8 – 8.1’de CD ve DVD Yazma (Media Player İle)

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarlarınızda Windows Media Player oynatıcınız ile ses CD’si ve DVD yazdırabiliyorsunuz. Nasıl Yapacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 ve 8.1’de Media Player ile CD/DVD Yazma

Windows 8 üzerinde Media Player aracılığıyla boş CD ve DVD’lerinize resim, müzik ve video gibi dosyalarınızı yazabilirsiniz. Media Player, ses ve veri CD’leri ile veri DVD’leri oluşturma konusunda son derece başarılı bir iş çıkarıyor. Aşağıda Windows 8 CD – DVD yazma hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ses CD’si oluşturmak için Windows Media Player’ı açtıktan sonra Player Kitaplığında bulunan Yaz butonuna tıklayın.

media player cd yazma 1

Daha sonra Yazma Seçeneklerine düğmesine basın. Karşınıza çıkan ekranda Ses CD’si öğesine tıkladıktan sonra CD yazıcınıza boş bir CD-R ekleyin.

media player cd yazma 2

 

Sonraki adımda Kitaplığa giderek ses CD’sine eklemek istediğiniz öğeleri seçin. Listeyi yazma ekranına taşıdıktan sonra Yazmayı Başlat butonuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

media player cd yazma 3

Veri DVD’si oluşturmak için Windows Media Player’ı açtıktan sonra Player’ın sağ üst köşesinde bulunan Kitaplığa Geç düğmesine basın. Açılan ekranda Yaz > Yazma Seçenekleri > Veri CD veya DVD’si bölümüne tıklayın. DVD yazıcınıza boş bir DVD takın ve Player Kitaplığı üzerinde DVD’ye yazmak istediğiniz öğeleri seçin. Listenizi yazma ekranına taşıdıktan sonra Yazmayı Başlat butonuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1’de CD ve DVD Yazma (Media Player İle) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.