Windows 8 ve Windows 8.1 DNS Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızdan özellikle yasaklı sitelere girerken yapmanız gereken DNS adresi değişikliğini nasıl yapacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 DNS Nasıl Değiştirilir?

Ülkemiz internet sitelerine erişim ve engeller konusunda Avrupalı ülkelere oranla çok daha yasakçı yöntemlere başvuruyor. Son bir yıllık süreçte engellenen normal web siteleri haricinde sosyal ağlara göz attığımızda içinde bulunduğumuz süreç içerisinde de bir engelleme ile karşılaşmamız söz konusu gibi görünüyor. Bu tür engelleri aşmak için çeşitli programlar bulunuyor olsa da doğrudan DNS adresini değiştirerek, kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 ya da 8.1 üzerinde Metro arayüzden masaüstüne geçiş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan internet bağlantı simgesine tıklayın. Açılan sekmede Ağ ve Paylaşım Merkezi yazılı bölüme girin.

dns-degistirme-1

Ağ ve Paylaşım Merkezi üzerinde resimde de görebileceğiniz gibi sol bölümde yer alan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir butonuna basın.

dns-degistirme-2

Ağ Bağlantıları sayfasında bağlı olduğunuz ağ – ağları görüntüleyebilirsiniz. Düzenleme yapmak istediğiniz Ağ seçeneğine sağ tıklayıp Özellikler bölümüne girin.

dns-degistirme-3

Wireless Network Özelliklerinde Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazılı olan bölümü açın.

dns-degistirme-4

Açılan ekranda Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan kutucuğunu işaretleyin ve belirlediğiniz DNS Sunucu adreslerini girin. İşlemi tamamladığınızda Tamam butonuna basarak yeni DNS sunucusunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

dns-degistirme-5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 ve Windows 8.1 DNS Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.