Windows 8 ve Windows 8.1 IP Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızdan nasıl IP değiştireceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 IP Nasıl Değiştirilir?

Gelişmiş arayüzü ile dikkat çeken Windows 8 – 8.1 gerek sunduğu özellikler gerekse de sağladığı kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Bir süredir Windows 8 işletim sistemini kullanan kullanıcılar için karışık olmasa da yeni Windows 8 kullanıcıları için menüler karışık gelebiliyor. Aşağıda Windows 8 – 8.1 üzerinde IP değiştirme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows bağlı bulunduğunuz ağ üzerinde otomatik IP alarak ya da tanımlayarak internete bağlanmanıza yardımcı oluyor. Fakat IP çakışması gibi sorunlar yaşıyor ya da doğrudan sizin IP atamanız gerekiyor ise Ağ Ayarları üzerinde bu işlemi yapabilirsiniz. Bilgisayarın sağ alt bölümünde yer alan Ağ simgesine tıkladıktan sonra Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç sekmesine basın.

ip-degistirme-

Açılan ekranda sol bölümde kalan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştire girin.

ip-degistirme-7-2

Karşınıza çıkacak ekranda bilgisayarınızın bağlı olduğu ağları görüntüleyebilirsiniz. Bu listede kullanmış olduğunuz ağ seçeneğine sağ tıklayarak özelliklere girin.

ip-degistirme-7-3

Burada resimde de görebileceğiniz gibi Internet Protokolü Sürüm 4 yazılı olan seçeneği açın ve aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçerek IP tanımlaması yapın.

ip-degistirme-7-4

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 ve Windows 8.1 IP Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.