Windows Live Güncellemesinden Sonra GTA 4 (GTA IV) Açılmama Sorunu ve Çözümü

GTA 4 oyunu Windows Live güncellemesi yüzünden açılmıyorsa çözüm için yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Live Güncellemesine Dikkat

Grand Theft Auto 4 yada kısaca GTA 4 oyunu Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarlardan bazı durumlarda açılmıyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Biz olma ihtimali yüksek olan bir sorundan bahsedeceğiz. O ihtimalde Windows Live Güncellemesi sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

GTA 4 oyununu kaydedebilmeniz için Windows Live hesabı ile giriş yapmanız istenecektir. Dolayısıyla bu oyunu oynayanların eğer yoksa bir Windows Live hesabı açmaları gerekir. Fakat Windows Live girişi yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle sizden güncelleme isteyecektir. İşte sorunda bu noktada başlıyor. Çünkü bu güncellemeden sonra oyuna giremiyorsunuz. Ne bir hata nede bir uyarı. Hiçbir şey olmadan öylece bekliyorsunuz oyuna girmesini ama oyun bir türlü açılmıyor.

GTA 4 açılmama sorunu

Sorunun Kaynağı Xliveless

Social Club bilgilerinizle bile giriş yapamıyorsunuz. Eğer Windows Live uygulamasını kaldırırsanız oyun tekrar açılacaktır ama yine oyunu kayıt edemeyeceksiniz. Bütün bunların sebebi Xliveless’dan kaynaklanıyor. Eğer  Xliveless ayarlarını ayarlarsanız GTA 4 oyununu açabilirsiniz. Bir daha da Windows Live uygulamasına giriş yapmanıza gerek kalmıyor. Yalnız bu şekilde yaptığınız taktirde multiplayer oynayamama gibi bir sorun çıkıyor. Yani Xliveless ile multiplayer oynanmıyor. Zamanla bu soruna da bir çözüm getirileceğine inanıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows Live Güncellemesinden Sonra GTA 4 (GTA IV) Açılmama Sorunu ve Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.