Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir?

C sürücüsü altında eğer Windows.old isimli klasör varsa ve silmek istiyorsanız bunu nasıl yapacağınız yazımızda…

Sponsorlu Bağlantılar

Windows.Old Klasörü (Dosyası) Silinmeli mi?

Bilindiği gibi yeni bir Windows işletim sistemi kurulduğunda yani format atıldığında Windows, C sürücüsü altında Windows.old isminde bir klasör oluşturuyor. Bu klasörün boyutu bazen çok büyük olabiliyor. Ama bu klasör tamamen kullanıcının faydasına olan bir şey. Çünkü formattan önce unuttuğunuz bir dosya, program, oyun v.b. varsa bunları bu klasör sayesinde kurtarabilirsiniz. Ama eğer unuttuğunuz bir şey olmadığından emin iseniz o zaman bu klasörü silebilirsiniz. Ama bunu yapmanın en temiz yolu Disk Temizleme aracını kullanmak.

Sponsorlu Bağlantılar

Disk Temizleme Aracı İle Windows.old Dosyasını Silme

Disk Temizleme aracı Windows’un kendi programı. Yani Windows’un içinde hazır. Bu aracın görevi ise çöp dosyalarını, LOG kayıtlarını, gereksiz dosyalarını temizlemek. Bunun için öncelikle Windows arama bölümüne Disk Temizleme yazın ve çıkan Disk Temizleme aracına tıklayın.

Karşınıza küçük bir pencere çıkacaktır.

Burada C sürücüsünü seçip Tamam deyin. Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak. Burada açıklama kısmında da göreceğiniz gibi “Windows’un oluşturduğu dosyalar” yazacaktır.

Sonrasında Sistem dosyalarınız temizle butonuna tıklayın.

CCleaner Programı İle Windows.old Klasörünü Silme

Bu klasörü silmenin bir diğer yolu ise CCleaner programı. Bu programda sağ tarafta bulunan menüden “Cleaner” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan sekmelerden Windows sekmesine tıklayın. Burada Advanced bölümünü açın ve “Old Windows Installation” seçeneklerini işaretleyin.

Sonrasında ise Analyze butonuna tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.