Windows Phone VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows Phone cihazlardan VPN servisi kullanarak özgürce internette dolaşmak istiyorsanız yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Phone’da VPN Kurulumu

Bilindiği gibi ülkemizde sıkı sık internet yasakları ile karşılaşmaktayız. Dolayısıyla internet kullanıcıları da bu engellerden kurtulmak için alternatif yollara başvurmaktalar. İnternette yasaklara ve engellere takılmadan özgürce dolaşmak için başvurulan alternatiflerden birisi de VPN servisi ile internete giriş yapmak. Ama VPN servisini kurmakta bilgi istemektedir. Peki Windows Phone cihazlarda VPS servis ayarları nasıl yapılmakta? İşte cevabı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı Windows Phone kullanıcıları mağazadan indirdiği VPN uygulamaları ile bu işi yapmaktan şikayet etmekte. Tabi bunun için geçerli nedenler var. Ama Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemli cihaz sahipleri gelişmiş ayarlar ile bilgisayarlarında kullandıkları VPN servisini kullanıcı adı ve şifre girerek cihazlarında da kullanabilirler. Ayrıca reklamlar olmadan kullanabilecekler.

windows phone vpn kurulumu

Windows Phone cihazınızda kullanabileceğiniz birçok VPN servisi bulunmakta. Ama aylık ücretsiz 2 GB kotası ile mağazada yayınlanan hide.me isimli uygulama sahip olduğu diğer özellikleri ile de kullanılabilecek en iyi uygulamalardan. Dolayısıyla bu uygulama üzerinde sizlere anlatacağız.

VPN Kurulumu Resimli Anlatım

Yukarıdaki alana e-mail adresinizi girdikten sonra size bir aktivasyon maili gelecektir. Gelen e-mail’deki aktivasyon bağlantısına tıkladıktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir. Böylece aylık 2 GB kotaya sahip olacaksınız. Üyelik işleminden sonra bu hizmeti Windows Phone cihazınızdan kullanabilmeniz için “Ayarlar” bölümüne girmelisiniz. Windows Phone 8.1 ve üzeri için çıkan VPN seçeneğine ulaştığınızda yeni bir hesap ekleme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu işlemi daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki resimlere bakın.

windows phone vpn ayarları yapma-2

windows phone vpn ayarları yapma-3

Yeni hesap açtığınızda sorulacak sunucu adı ve IP adresi için free-nl.hide.me bağalntısını girin. Ardından da başta belirlemiş olduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve “Kaydet” butonuna basın. İşleminizin başarılı olup olmadığını tarayıcınızdan https://hide.me/en/check adresine giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Burada seçmiş olduğunuz ülke Hollanda. Eğer isterseniz farklı ülkeleri de seçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows Phone VPN Ayarları Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.