Windows Phone’da WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım)

Windows Phone cihazlarda WhatsApp doğrulama işlemini yapamıyorsanız ve doğrulama yaparken sorunlarla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Phone Doğrulama Adımları

Daha çok Android ve iOS kullanıcıları WhatsApp üzerinde numara doğrulama sorunu yaşıyor olsa da son dönemde sayısı hızla artan Windows Phone kullanıcıları da aynı sorundan şikayet etmeye başladı. Basit bir şekilde numaranız üzerinde oluşturulan profil ile iletişim kurmanızı sağlayan WhatsApp’da zaman, zaman yeni yükleme ya da güncelleme sonrasında numara doğrulama sorunu yaşayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android ve iOS’dan farklı olarak Windows Phone üzerinde numara doğrulama işlemi biraz daha farklı şekilde yapılmaktadır. Aşağıda yer alan resimli anlatıma göz atarak Windows Phone üzerinde WhatsApp doğrulama işlemini yapabilirsiniz.

Windows Phone WhatsApp Doğrulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle mağaza üzerinden ya da WhatsApp resmi sayfasından güncel WhatsApp sürümünü indirin ve Windows Phone’a kurun.

WhatsApp - Windows Phone
Windows Phone İçin Ücretsiz Mesajlaşma ve Arama

Daha sonra uygulamayı açıp doğrulama ekranına gelin ve ülke kodunuzla birlikte telefon numaranızı doğru bir şekilde ilgili alanlara girin.

windows phone doğrulama

İnternet bağlantınızın açık ve aktif olduğuna emin olduktan sonra sırasıyla Windows Phone ayarları > tarih + saat yolunu izleyerek tarih + saat’in otomatik olarak ayarlanmış olduğunu doğrulayın. Bu işlem sonrasında telefonunuzu yeniden başlatın ve doğrulama ilerleme çubuğunun tamamlanmasını bekleyin.

SMS doğrulama işlemi başarısız olursa sesli doğrulama hizmetini kullanarak çağrı alabilir ve doğrulama mesajını sesli olarak dinleyebilirsiniz.

windows phone whatsapp whatsapp sesli çağrı

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows Phone’da WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.