Windows Phone’da Yedekleme Nasıl Yapılır? Windows Phone İçin Geri Yükleme

Bu yazımızda Windows Phone cihazınız için yedekleme ve geri yükleme işlemlerin nasıl yapıldığı resimli bir şekilde anlatılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Hesabı ile Buluta Yedekleyin

Eğer Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemine sahip bir akıllı telefon veya tabletinizi Microsoft hesabınızla kullanıyorsanız bulut depolama alanından faydalanabiliyorsunuz. Eğer bu hizmeti kullanırsanız beklenmedik bir kazaya kurban gitmezsiniz. Böylece canınız da sıkılmaz. Çünkü akıllı telefon veya tabletimiz çalınabilir, yüksek bir yerden düşüp ağır hasar alabilir veya bunlar gibi beklenmeyen kazalara maruz kalabilirler. Dolayısıyla belirli aralıklarla yedekleme yapmak en doğrusu.

Sponsorlu Bağlantılar

Yedekleme Yapma

Windows Phone cihazınızda yedekleme yapmak için öncelikle “Ayarlar” bölümüne gelip buradan “Yedekleme” kısmına girin.

Windows Phone yedekleme-1

Buradan “Uygulamalar+Ayarlar” bölümünden yapacağınız yedekleme sayesinde Windows Phone cihazınızdaki bütün uygulamaları yeni cihazınızda aynen göreceksiniz. Bununla birlikte Microsoft hesabınızla ilgili bilgiler yeni cihazınıza aktarılmış oluyor. Aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir.

Windows Phone yedekleme-2

Böyle yaptığınız taktirde uygulamalarınız ve oyunlarınız aynen aktarılıyor. Oyunlarınızdaki kaldığınız yerler, skorlarınız hepsi yeni cihazınıza aktarılmakta. Bunların yanı sıra kayıtlı kullanıcı adınız ve şifreleriniz de olduğu gibi yeni cihazınıza aktarılmakta.

Aynı yolla SMS ve MMS’lerinizi de yedekleyebilirsiniz. Böylece yeni Windows Phone cihazınıza MMS ve kısa mesajlarınız olduğu gibi kopyalanacaktır.

Windows Phone yedekleme-3

Fotoğraf ve videoları yedeklemek için ise yine aynı yolu izleyerek Windows Phone cihazınızdaki resimleri, videoları ve müzikleri bulut depolama alanına yedekleyebilirsiniz. Böylece bütün medya dosyalarınız OneDrive hesabınıza aktarılır.

Windows Phone yedekleme-4

Yeni Windows Phone Cihaza Geri Yükleme

Öncelikle kablosuz bir ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. Aksi taktirde telefonunuzun internetinden işlemleri yapacağı için faturanız kabarık gelebilir. Diğer bir önemli nokta ise geri yükleyeceğiniz Windows Phone cihazınızı şarja takın. Daha sonra bir önce kullandığınız Windows Phone cihazınızdaki Microsoft hesabınızı yeni Windows Phone cihazınızda da girmek.

Windows Phone yedekleme-5

Ardında Windows Phone mağazasına girin. Sağ alt bölümde bulunan ekstra ayarlara girin ve buradaki “Uygulamalarım” bölümünü seçin. Böylece eski cihazınızdaki uygulamalar ve oyunalr yeni cihazınıza yüklenecektir. Şunu unutmayın Windows Phone 8.1 uyumlu bir uygulama yada oyun Windows Phone 8 işletim sistemine yüklenmeyecektir. Yani eski Windows Phone cihazınız Windows Phone 8.1 ise ve yeni cihazınız Windows Phone 8 ise bu durum sizin içinde geçerli olacaktır.

Android İşletim Sisteminden Windows Phone Geçme Nasıl Yapılır?

iOS İşletim Sisteminden Windows Phone Geçme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows Phone’da Yedekleme Nasıl Yapılır? Windows Phone İçin Geri Yükleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.