WinRAR Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

WinRAR programı ile dosyalarınızı sıkıştırabilir yada sıkıştırılmış dosyaları açabilirsiniz. Eğer WinRAR programını kullanmayı bilmiyorsanız WinRAR kullanım rehberine göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Dosya Sıkıştırma ve Açma Programı

Bugün var olan sıkıştırma programları içerisinde en iyi ve kapsamlı özelliklere sahip program olarak tanınan WinRAR, pek çok dosya formatını desteklemesinin yanı sıra son derece basit ve kolay kullanımı ile dikkat çekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Her ne kadar popüler olsa da sıklıkla WinRAR kullanmayan kişiler için bazı özellikler karışık gelebilir. Aşağıda WinRAR kullanımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

WinRAR programını indirin;

WinRAR
Türkçe Dosya Sıkıştırma, Açma, Şifre Koyma, Bölme Programı
WinRAR - Mac
Dosya Sıkıştırma ve Görüntüleme Programı

winrar nedir

WinRAR Kullanım Rehberi

ZIP ve RAR formatına tam anlamıyla destek sunan WinRAR, dosyaları arşivleme konusunda oldukça etkili bir programdır. Programı internetten indirip kurduktan sonra sıkıştırma işlemi yapmak için herhangi bir dosyanın üzerine sağ tıklayın ve Arşive Ekle seçeneğine basın.

winrar kullanımı 1

Karşınıza çıkan sekmede RAR ve ZIP formatlarından birini seçtikten sonra Tamam butonuna basın.

winrar kullanımı 2

Dosya boyutuna bağlı olarak sıkıştırma işlemi birkaç saniye içerisinde tamamlanacaktır.

winrar kullanımı 3

Sıkıştırılmış dosyayı düzenlemek, tekrar görüntülemek ya da masaüstüne çıkarmak için dosyaya çift tıklayın ve içerisinde bulunan dosyaları seçerek herhangi bir klasöre bırakın. İkinci bir adımda ise doğrudan dosya üzerine sağ tıklayıp Buraya Çıkart diyerek sıkıştırılmış dosyanızı orijinal haline getirebilirsiniz.

winrar kullanımı 4

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WinRAR Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.