WinRAR Nedir? WinRAR Ne İşe Yarar?

WinRAR programı her bilgisayarın olmazsa olmaz programlarından birisidir. Dosya sıkıştırma ve dosya açma programı olan WinRAR’ı yakında tanıyalım.

Sponsorlu Bağlantılar

WinRAR Nedir ?

Hemen, hemen bilgisayar kullanıcıları için sunulan en eski programlar arasında yer alan WinRAR, en iyi sıkıştırma yazılımlarından birisidir. Tamamen ücretsiz olarak sunulan program, demo sürüm altında gönüllü bağış esasına göre çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir dönem yalnızca tek dil desteğine sahip olsa da günümüzde Türkçe dil desteği ile büyük beğeni topluyor.

WinRAR Ne İşe Yarar?

En iyi sıkıştırma programları arasında yer alan WinRAR, RAR ve ZIP arşivleri için tam destek sunmaktadır. Programın desteklediği formatlar arasında CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO gibi uzantılar da yer alır. Program ile dosyaları farklı parçalar halinde sıkıştırarak bölebilir ya da exe uzantılı dosyalar hazırlayabilirsiniz.

winrar nedir

WinRAR’ın diğer sıkıştırma programlarından farklı olarak daha fazla tercih edilmesinde %30’a yakın daha fazla sıkıştırma oranı elde etmesi etkilidir. Hızlı ve basit kullanımı yanı sıra, sıkıştırılmış dosyaları son derece kolay bir şekilde açan WinRAR, hem bilgisayarlarda hem de diğer aygıtlarda (mobil) sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Ayrıca bkz: WinRAR Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

WinRAR programını indirin;

WinRAR
Türkçe Dosya Sıkıştırma, Açma, Şifre Koyma, Bölme Programı
WinRAR - Mac
Dosya Sıkıştırma ve Görüntüleme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WinRAR Nedir? WinRAR Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.