Word Dosyaları PDF Yapma

PDF dosyalarını Word dosyalarınız nasıl dönüştüreceğinizi ve PDF dosyalarınızı Word dosyalarına dönüştürmede kullanacağınız programları öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte ya da okulda bir konu hakkında sunum yapmanız gerektiğinde Word dosyası kullanarak sunum yapmanız pek de kurumsal bir görünüm sergilemeyecektir. Genellikle Office paketlerinden Powerpoint’i kullanarak sunum yapıyor olsak da PDF dosyaları aracılığıyla aynı işlemi yapmamız mümkündür. Yine yalnızca sunum için değil CV vb amaçlarla PDF dosyalarını kullanabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Word Dosyaları Nasıl PDF’ye Dönüştürülür?

Word dosyalarını PDF’e dönüştürmek için öncelikle bilgisayarınıza Adobe Reader programını indirin.

Adobe Reader
PDF Dosyalarını Açma Programı

Acrobat XI Pro kur

Adobe Reader PDF sunularını görüntüleme, düzenleme imkanı tanıyan bir programdır. Fakat PDF dönüştürme için bu işlemi yapan bir programa ihtiyacınız olacak. Bunun için doPDF programını indirin.

doPDF
Ücretsiz Türkçe PDF Dönüştürme Programı

doPDF 3

PDF haline getirmek istediğiniz Word dosyasını açın ve Dosya sekmesine tıklayın. Açılan ekranda Yazdır seçeneğini seçin ve Yazdır penceresinde görünen yazıcılar arasından “doPDF” seçeneğini işaretleyin. Tamam butonuna basın.

Sonraki pencerede PDF dosyasının nereye kaydedileceğini soran bir bölüm görünecektir. Burada istediğiniz yeri seçtikten sonra işlemi tamamlayın ve belgenin PDF dökümanına dönüştürülmesini bekleyin.

Aşağıda yer alan diğer programları kullanarak yine Word – PDF dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Fakat bu programlardan bazılarının ücretli ya da deneme sürümü olduğunu unutmayın.

Acrobat XI Pro
PDF Dönüştürme ve Düzenleme Programı
PrimoPDF
Ücretsiz PDF Oluşturma Programı
Free PDF to Word Doc Converter
PDF Dosyalarını Word Dosyasına Dönüştürme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Word Dosyaları PDF Yapma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.