Xbox One X Fiyatına 4K PC Kurabilir misiniz?

Microsoft’un E3 2017 oyun fuarında tanıttığı yeni konsolu Xbox One X fiyatı ile tartışma konusu oldu. Bu fiyat biraz yüksek mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Xbox One X Aldığı Paraya Değer mi?

Yeni bir oyun konsolu ortaya çıktığında fiyatlandırma her zaman büyük bir konudur. Buna değer mi? Elde ettiğiniz bileşenler ve güç aslında sorulan fiyatı etkiliyor mu? Microsoft’un Xbox One X’in – daha önce Project Scorpio – ortaya çıkmasıyla birlikte, bu sorular internet forumlarında ve sosyal medyada durmadan duran sistemin 500 Dolar fiyat etiketiyle ilgili tartışmalarla tamamen gündeme geldi. Değer sorusuna mümkün olan en iyi şekilde cevap vermek için onu bilgisayar dünyasına bırakın. Bir Xbox One X fiyatına 4K özellikli bir oyun bilgisayarı kurulabilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Site, her biri saniyede 30 kare (çoğu durumda) 4K oyun kapasitesine sahip olan bir bilgisayara eklenen uyumlu bileşenlere dayanan iki test yapıyor. Her bir oyunun optimizasyonu için herhangi bir hesaplama yok ve herhangi bir bilgisayar oyuncusu size bazı oyunların performans açısından kısa geldiğini söyleyecektir. Ama buradaki kavram çok sağlamdır.

Xbox One X Yerine PC mi Toplamalı?

İki yapı – AMD tabanlı ve başka bir Intel tabanlı – 8 GB bellek, üst düzey Radeon grafik kartı, 1 TB sabit diskler ve UHD Blu-ray disk sürücüleri içeriyor. Bu son olan muhtemelen en önemlisi. Çünkü modern oyun bilgisayarları Steam ve diğer pazarlar aracılığıyla tamamen dijital olarak başlatıldığı için gerçekten herhangi bir disk sürücüsüne ihtiyaç duymamaktadır. Eğer Xbox One X ile eşlik etmeyi hedefliyorsak, bu da dahil edilmelidir.

Nihai fiyatlar 652 Dolar ve 818 Dolar idi ve bunlar kemik bileşenleri montajı olmaksızın. Yani kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız. Xbox One X’in kazançlı olabileceğini düşünüyoruz ama belirttiği gibi, bu fiyatların şu andaki ile bu yılın ilerleyen aylarında Xbox One X’in piyasaya sürülmesi arasında en azından biraz eğilim olması muhtemeldir. Bununla birlikte, 2017’de Microsoft için en azından birkaç puan alan 500 Dolarlık 4K oyun teçhizatının mümkün olacağı olası değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Xbox One X Fiyatına 4K PC Kurabilir misiniz? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.