Yandex Arama Motoru PC’den Nasıl Kaldırılır? Tamamen Silme (Resimli Anlatım)

Yandex Arama Motoru yada diğer ismi ile Yandex Bar, bir çok kullanıcının başına bela olmaktadır. Kaldırması oldukça zor olan Yandex Bar’ı nasıl tamamen bilgisayardan temizleyeceğinizi anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yandex’i Bilgisayardan Kaldırma

Piyasaya Google’a rakip olarak hızlı bir giriş yapan, televizyon reklamları, program ve eklenti servisleri gibi pek çok uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkan Yandex zaman, zaman istemsiz bir şekilde bilgisayara kurularak kullanıcıları rahatsız ediyor. Genellikle kullanılan uygulama ya da programların kurulumu sırasında yüklenen Yandex’i bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yandex Toolbar Nasıl Kaldırılır?

Yandex Bar’ı bilgisayarınızdan temizlemek için Başlat > Denetim Masası > Program Kaldır > Yandex Bar yolunu izleyin ve eklentiyi kaldırın. Internet Explorer üzerine kurulan Yandex Bar’ı benzer şekilde kaldırabilirsiniz.

yandex tarayıcısı

Firefox üzerine kurulan Yandex Bar’ı kaldırmak için tarayıcınızı açıp Araçlar/Eklentiler’i seçin ve kurulu olan eklentiler arasında yer alan Yandex Bar’ı seçerek kaldırın. Tarayıcıyı tekrar başlattığınızda Yandex Bar temizlenmiş olacaktır.

Google Chrome üzerine yerleşen Yandex Toolbar’ı kaldırmak için Chrome adres çubuğuna chrome://settings/ yazın ve açılan ekranda Uzantılar kısmına gelerek Yandex Toolbar’ı kaldırın. Kullanıcılar kısmında Yandex’i görmeniz durumunda yine aynı yolu izleyerek kaldırabilirsiniz.

Regedit Üzerinde Yandex Nasıl Kaldırılır?

yandex regedit temizleme

Yukarıda yer alan önerileri uygulamanıza rağmen Yandex’i temizleyemediyseniz Başlat’a girin ve Regedit yazarak enter’a basın. Açılan ekranda yukarıda yer alan fotoğrafta da görebileceğiniz gibi HKEY_LOCAL_MACHINE üzerine sağ tıklayın ve Yandex yazarak sonrakini bul’a basın. Sağ kısımda göreceğiniz startup kısmında www.yandex.com.tr olan bölümü www.google.com.tr olarak değiştirin.

Yandex Browser İndirin;

Yandex Browser
Hızlı İnternet Tarayıcısı
Fenerbahçe Yandex.Browser
Fenerbahçe Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Beşiktaş Yandex.Browser
Beşiktaş Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Galatasaray Yandex.Browser
Galatasaray Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Yandex Arama Motoru PC’den Nasıl Kaldırılır? Tamamen Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.