Yandex Önbellek Temizleme (Resimli Anlatım)

Yandex tarayıcınızda girmiş olduğunuz siteleri, sitelere ait önbellekleri ve tarayıcınızın geçmişini silmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler var demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yandex Önbelleğini Temizleyin

Chromium altyapısın kullanan ve Google Chrome ile benzer özellikler taşıyan Yandex, diğer tarayıcılardan farklı olarak ilgi çekici özelliklere sahiptir. Yandex üzerinde ziyaret ettiğiniz sayfaların bazı özelliklerini içeren bir kopyayı oluşturan önbellek, sayfanın yeniden ziyaret edilmesi durumunda verilerin tekrardan alınması yerine önbellekten getirilmesini sağlar. Belirli aralıklarla temizleyeceğiniz önbellek ile ziyaret ettiğiniz siteleri yenileyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yandex Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Doğrudan önbellek adresine yani klasöre ulaşarak Yandex Önbelleğini temizleyebilir ya da tarayıcınızı kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Klasör adresine girerek önbelleği temizlemek istiyorsanız;

Windows 7 ve 8 için; C:\Kullanıcılar\Hesap adınız\AppData\Local\Yandex\YandexBrowser\User Data\Default\Cache

Windows Xp için; C:\Documents and Settings\Hesabınızın adı \Local Settings\Application Data\Yandex\YandexBrowser\User Data\Default\Cache

Windows Vista için; C:\Users\Hesap adınız\AppData\Local\Yandex\YandexBrowser\User Data\Default\Cache yolunu kullanabilirsiniz.

yandex önbellek temizleme

Önbelleği tarayıcı üzerinden temizlemek ve zahmete girmek istemiyorsanız sırasıyla Menü butonuna basın ve Diğer > Geçmişi Temizle öğesine tıklayın. Açılan pencere de En Baştan sekmesine tıklayın ve “Önbellekte Kaydedilmiş Dosyalar”ı aktif hale getirin. Yalnızca tarayıcı önbelleğini silmek için diğer seçenekleri kapatın ve “Tarama Verilerini Temizle” butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Yandex Browser İndirin;

Yandex Browser
Hızlı İnternet Tarayıcısı
Fenerbahçe Yandex.Browser
Fenerbahçe Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Beşiktaş Yandex.Browser
Beşiktaş Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Galatasaray Yandex.Browser
Galatasaray Temalı Yandex İnternet Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Yandex Önbellek Temizleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.