Yeni Android İşletim Sistemi – Android L

Google I/O etkinliğinde tanıtılan yeni Android işletim sistemi birçok yenilik ile geliyor. Baştan aşağı değişen yeni Android işletim sisteminin hem görünümü değişti hemde hızı arttı.

Sponsorlu Bağlantılar

Android L Güncellemesi Nedir?

Google geçtiğimiz günlerde düzenlediği I/O 2014 etkinliğinde birçok şey tanıttı. Ama en dikkat çeken yenilik Android işletim sisteminin yeni sürümü oldu. Materyal Dizayn anlayışı ile yeniden tasarlanan yeni Android işletim sisteminin ismi ise Android L oldu. Android L ile Android işletim sistemi baştan aşağıya değişti.

Sponsorlu Bağlantılar

Android L’nin Farkları

Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan yeni Android versiyonu olan Android L versiyonunda daha fazla efekt, daha fazla renk ve daha fazla hareket var. Yeni bir tasarımla gelen Android L işletim sisteminde örneğin klavye daha sade ama daha şık görünüyor. Başka bir örnek verecek olursak takvim bölümünde ise ekran çok daha renkli ve canlı görünüyor.

Android L

Android L

Kısacası Android L ile bütün akıllı telefonlar ve tabletler başka bir görünüme kavuşacak. Tabi hız konusunda da mevcut Android işletim sisteminden daha hızlı olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Yeni Android İşletim Sistemi – Android L İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.