YouTube Arama Geçmişini ve İzleme Geçmişini Silme

Youtube sitesinde yaptığınız aramaların ve izlediğiniz videoların kayıtlarını nasıl sileceğiniz bilmiyorsanız yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Youtube Geçmişi Nasıl Silinir?

İnternetten video izleme denince akla ilk gelen şüphesiz Youtube sitesidir. Video izlemek için her gün milyonlarca insan bu siteye girmekte. Hatta gün boyu Yotube’dan sürekli müzik dinleyenler dahi mevcut. Ama bazı kullanıcılar bilgisayar başından kalktıkları zaman Youtube’da ne izledikleri bilinmesin isterler. Yada herhangi bir sebepten dolayı geçmişi silmek isterler. Bunu yapmak tabi ki mümkün. Ama şunu belirtmek istiyorum. Youtube geçmişini silmek isterseniz karşınıza iki geçmiş silme seçeneği çıkacaktır. Birincisi izleme geçmişi diğeri ise arama geçmiş.

Sponsorlu Bağlantılar

İzleme geçmiş Youtube’da izlediğiniz videoların kaydını tutar ve her Youtube’a girdiğinizde karşınıza bunlardan birkaçını çıkarır. Arama geçmişi ise Youtube sayfasında yaptığınız aramalardır. Bu geçmişlerin her ikisini de isterseniz silebilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz ne izlediğiniz videoların ne de yaptığınız aramaların kaydını asla tutmaz.

Youtube geçmişi silme

Youtube İzleme Geçmişini Silme ve Duraklatma

YouTube’da izleme geçmişini silmek için öncelikle Youtube sayfasına (www.youtube.com) giriş yapın. Daha sonra sayfanın en altına gelin. En alt bölümde “Geçmiş” butonu bulunmakta. Bu “Geçmiş” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada iki sekme olacak. Bunlar “İzleme geçmişi” ve “Arama geçmişi”. “İzleme geçmişi” sekmesinden “Tüm izleme geçmişini temizle” butonuna tıklarsanız geçmişte izlediğiniz bütün videoların kaydı silinir. Eğer “İzleme geçmişi” sekmesindeki diğer seçenek olan “İzleme geçmişini duraklat” butonuna tıklarsanız artık Youtube’da izlediğiniz videolar asla kaydedilmeyecek ve izleme geçmişiniz her zaman temiz kalacaktır.

Youtube izleme geçmişini silme-1

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Youtube izleme geçmişini silme-2

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Youtube izleme geçmişini silme-3

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Youtube Arama Geçmişini Silme ve Duraklatma

YouTube’da izleme geçmişini silmek için öncelikle Youtube sayfasına (www.youtube.com/) giriş yapın. Daha sonra sayfanın en altına gelin. En alt bölümde “Geçmiş” butonu bulunmakta. Bu “Geçmiş” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada iki sekme olacak. Bunlar “İzleme geçmişi” ve “Arama geçmişi”. “Arama geçmişi” sekmesinden “Tüm arama geçmişini temizle” butonuna tıklarsanız yaptığınız bütün aramalar silinir. Eğer “Arama geçmişi” sekmesindeki diğer seçenek olan “Arama geçmişini duraklat” butonuna tıklarsanız artık Youtube’da aradığınız aramalar asla kaydedilmeyecek ve arama geçmişiniz her zaman temiz kalacaktır.

Youtube arama geçmişini silme-1

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Youtube arama geçmişini silme-2

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Youtube arama geçmişini silme-3

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Hepsi bu kadar. Artık Youtube’da izledikleriniz ve aramalarınız kayıt altına alınmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

YouTube Arama Geçmişini ve İzleme Geçmişini Silme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.