YouTube’da GIF Yapma (Resimli Anlatım)

Youtube videoları ile GIF oluşturmak istiyorsanız YouTube’un yeni GIF yapma özelliğini çok seveceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Youtube’da GIF Yapmak

GIF formatı JPEG ile birlikte en çok kullanılan resim formatları arasında yer almaktadır. Youtube üzerinde daha önce duyurulan fakat hakkında yeterli bilgi verilmeyen GIF yapma özelliği yavaş yavaş aktif oluyor. Aşağıda Youtube’da GIF yapma hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Youtube’da GIF Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Youtube, yayınlanan videolar üzerinden GIF yaratma hakkında bazı yeni testler yapmaya başlamıştı. Henüz tüm video ve kanallarda aktif olmasa da kullanımı oldukça kolay olan bu özellik son derece şık görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. Youtube’da GIF oluşturabilmek için öncelikle bu özelliği kullanabileceğiniz aktif bir video bulmalısınız. Videoyu bulduğunuzda Paylaş butonuna tıklayın ve açılan ekranda GIF seçeneğini seçin.

youtube gif yapma

İkinci adımda GIF bölümünde seçtiğiniz video da hangi süre aralıklarından GIF oluşturulmasını istiyorsanız Başlangıç ve Bitiş alanlarına bu süreleri girmelisiniz.

Üçüncü adımda ise GIF’e üst metin ve alt metin eklemek istiyorsanız gerekli alanları doldurun.

Son adımda ise GIF oluştur butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

yotube gif

Henüz tüm kanal ve videolarda aktif olmasa da bu özelliğin kısa bir sürede tüm kanallarda aktif olacağını düşünüyoruz. Şimdilik PBS Idea adlı kanalda bu özelliği kullanabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

YouTube’da GIF Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.