Zararlı Yazılımlardan Korunma Yolları

Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımları temizlemek ve zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Zararlı Yazılımlardan Korunma Yolları

Bugün insan hayatı için internet en önemli yardımcılardan birisidir. Her ne kadar insanların tembelleşmesine neden olsa da bu büyük bilgi arşivinde ulaşamayacağınız hiçbir şey yok. Bilgisayarınız aracılığıyla bankacılık işlemlerinden, e-eğitimlere, sosyal ağlardan iş görüşmelerine kadar pek çok işlemi internet üzerinde yapabilirsiniz. Ancak bu kadar güzelliğin yanında kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan zararlı yazılımlara da dikkat edilmesi gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kötü Amaçlı Yazılımlar Nasıl Önlenir?

Kötü amaçlı yazılımlar doğrudan bilgisayarınıza ve bilgilerinize zarar vermek amacıyla geliştirilmektedir. Bu tip yazılımlar kişisel bilgilerinizi çalabilir, bilgisayarınızı yavaşlatabilir ya da haberiniz olmadan sahte e-postalar göndermenize neden olabilir. Bugün kötü amaçlı yazılım adı altında virüs, solucan, casus yazılım, reklam yazılımı ve Truva atından söz edilmektedir.

zararlı yazılımları engelleme

Kötü amaçlı yazılımları önlemek için ilk olarak bilgisayarınızda bulunan yazılımları güncel tutmanız gerektiğini unutmayın. Sonraki adımda bilgisayarınızda oturum açmak için kullanacağınız hesabın yönetici ayrıcalıklarına sahip olmamasına dikkat edin. E-Postanıza gelen bilinmeyen bağlantıları tıklamayın, dosya indirmenizi isteyen pencerelere aldırmayın. En önemlisi ise bilgisayarınızda mutlaka bir güvenlik yazılımı bulundurun.

Ücretsiz zararlı yazılımları temizleme ve korunma programlarını kullanın;

avast! Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
AVG AntiVirus Free Edition
Türkçe ve Ücretsiz Virüs ve Zararlı Yazılımlardan Koruma Programı
Avira Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
Microsoft Security Essentials
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

Ücretli antivirüs programlarından en iyilerini de deneyin;

Norton 360
Kapsamlı Antivirüs Programı
Kaspersky Anti-Virus
Türkçe Bilgisayar İçin Antivirüs Programı
AVG AntiVirus 2015
Gelişmiş AntiVirüs Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Zararlı Yazılımlardan Korunma Yolları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.